banner main guardienship

אפוטרופסות

תוחלת החיים גדלה מדי עשור. מעבר למעגלי החיים שמתרחבים יחד עם תוחלת החיים, קיימים גם אתגרים לא פשוטים שאיתם צריכים להתמודד בני הגיל השלישי ומשפחותיהם.
שעון הזמן שמתקתק למעשה מונע מאיתנו את הנוחות שבהעלמת העין ומחייב את מרבית המשפחות להתמודד עם האתגרים של הגיל השלישי.
המיתוס על הגיל השלישי כמייצג סבא וסבתא כסופי שיער, נשענים על מקל הליכה ויושבים בבית נופץ זה מכבר.

חלק מבני הגיל השלישי נמצאים במצב בריאותי מצוין, מפצים עצמם על תקופת גידול הילדים המתישה, מחבקים את החופש, הגיל ויש כאלה שנמצאים כבר בפנסיה, מטפחים את עצמם, לוקחים חלק באירועים, חוגים, טיולים ופעילויות נוספות. האתגרים המשפטיים שאיתם הם עשויים להתמודד הם זוגיות בגיל השלישי בין אם נישואים ובין אם ידועים בציבור, והחובה לערוך הסכמי ממון וצוואות נלוות. גירושין בגיל השלישי והתמודדות עם חלוקת רכוש ופטירה של אחד מבני הזוג.

חלק מבני הגיל השלישי נמצאים במצב בריאותי פחות טוב חווים ירידה בריאותית ותפקודית ונאלצים להסתמך על בני משפחה, קרובים או מטפלים בכדי לבצע את פעולות היום-יום. מצב במעגל חיים זה החופש שלהם ניטל מהם ולעיתים הם חווים מצב של שליטה ו/או השפעה מצד אנשים אחרים- בין אם בני הזוג שלהם, בין אם הילדים שלהם או קרובים אחרים ובין אם מטפלים שלהם אשר זרים למשפחה. האתגרים המשפטיים שאיתם הם עשויים להתמודד היא הצורך במינוי אפוטרופוס חוקי שיבצע את הפעולות לטובתם ויהיה חב בחובותיו של אפוטרופוס כלפי המדינה, לעיתים יש לנהל הליכים משפטיים שעוסקים בזהות האפוטרופוס במידה ואין הסכמה בין בני המשפחה השונים, ולעיתים יש לנהל הליכים משפטיים כדי להחזיר להם רכוש או כספים שנגזלו או נגנבו מהם שלא כדין.

האתגרים שמביא איתו הגיל השלישי פוגשים משפחות בכל הרבדים- במשרדנו אנו מסייעים למשפחות אשר לוקחות אחריות ונערכות מראש בתהליכים של העברה בין-דורית נכונה, מניעת הסכסוך וניהול סיכונים, משרדנו מנהל הליכים משפטיים הקשורים למינוי אפוטרופוס, החזרת קשר בין הורים וילדים מקום וקשר כזה נותק בהשפעת גורם זר, הליכים של החזרת רכוש שנגזל שלא כדין במערכת יחסים של תלות וגם בהליכים של יישוב סכסוך לאחר שהוא פרץ בדרך של גישור ובוררות.

תכנון מוקדם של כל האתגרים המשפטיים שבהם אדם עשוי להקל מאפשר לו לשלוט בחייו ולהחליט מראש מי ינהל את חייו, מי יקבל החלטות על גופו, יאפשר לו לחסוך מקרוביו את העונג המפוקפק של ניהול הליכים משפטיים מיותרים ובזבוז כספו לריק. בעיקר והחשוב מכל, תכנון מוקדם ימנע ניצול לרעה של הקשיש. 
במסגרת תהליך של מניעת הסכסוך אנחנו עורכים עבור אדם ועבור משפחה מסמכים כגון, הבעת דעה למינוי אפוטרופוס- במסגרתה ניתן לבחור את זהות האפוטרופוס שימונה במידת הצורך, מתן הוראות טיפוליות במסגרת חוק החולה הנוטה למות, הסכמים משפחתיים בין אפוטרופוסים תוך יצירת מנגנוני פיקוח, שקיפות ובקרה והסכמים בין יורשים.

קרא עוד >>

הליכי אפוטרופסות הינם הליכים מורכבים רגשית ומשפטית לא פחות מכל הליך אחר בבית המשפט לענייני משפחה. הליכים אלו עלולים להשפיע רגשית על המרקם העדין החל בכל משפחה במקרים של חילוקי דעות בשאלה האם קרוב המשפחה זקוק לאפוטרופוס או לא.

משרדנו מלווה משפחות המנהלות הליכים משפטיים בנוגע לכושרם המשפטי של קרוביהם באופן צמוד, תוך ליווי רגשי ומשפטי בהליכים בבית המשפט לענייני משפחה, בבית המשפט המחוזי ואף בבית המשפט העליון.

קרא עוד >>

לנוכח היותם של סכסוכי אפוטרופסות סכסוכים סבוכים, אשר בדרך כלל במרכזם עומד אדם קשיש שלעיתים רבות מושפע קשות מהסכסוך עצמו, לעיתים הוא נתון להשפעת אחד בני המשפחה או גורמים זרים וקיומו של הסכסוך לא עושה עימו חסד, נהפוך הוא, קיומו של הסכסוך פוגע בשלוות חייו ובאיכות חייו. משרדנו מאמין כי כל סכסוך, ובוודאי סכסוך שכרוך באפוטרופסות הינו סכסוך שיש לפתור אותו בדרך של גישור ומשא ומתן.
משרדנו מסייע למשפחות לבצע תהליך חכם של שיח, הקשבה וקבלה של עמדות ואינטרסים תוך יישומם במסמכים משפטיים נכונים שמאפשרים למשפחה את האיזונים הנכונים ומחזירים את האמון שנפגע בעקבות ניהול ההליכים המשפטיים.

קרא עוד >>

לייעוץ והכוונה ניתן ליצור קשר עם המשרד
שם

אנא הזינו שם
דוא"ל

אנא הזינו כתובת מייל חוקית
טלפון

אנא הזינו מספר טלפון מלא כולל קידומת
לייעוץ והכוונה ניתן ליצור קשר עם המשרד
שם

אנא הזינו שם
דוא"ל

אנא הזינו כתובת מייל חוקית
טלפון

אנא הזינו מספר טלפון מלא כולל קידומת